Оксибензон — сонцезахисний фільтр.
Оксид цинку — має протизапальну, протимікробну, заспокійливу і легку підсушуючу дію.
Оксикислота — ніжно відлущує, покращує текстуру шкіри.
Октилметоксицинаміт — сонцезахисний фільтр.
Октокрилин — сприяє збереженню кольору.
Оливкова олія — рослинна жирна олія, одержувана з м'якоті оливок. Містить олеїнову кислоту і холестерол у високій концентрації, які оптимізують обмін ліпідів шкіри. Застосовується в живильних, зволожуючих і регенеруючих препаратах для сухої, чутливої і в'янучої шкіри і як засіб для масажу.
Оливковий екстракт — багатофункціональний інгредієнт, який має антиоксидантну та антибактеріальну дію.
Олігопептиди — стимулюють виробіток колагену, підвищують пружність та еластичність.
Олія абрикосових кісточок — зволожує і живить шкіру, укріплює нігтьову пластину, багата вітамінами групи В, вибілює поверхню нігтя.
Олія авокадо — містить вітаміни А, B, D, E, PP, має сильні регенеруючі властивості, додає сили волоссю і шкірі, відновлює їх структуру.
Олія виноградних кісточок— продукт пресування кісточок винограду, що містить у високій концентрації (до 78%) линолеву кислоту, яка активізує ліпідний обмін і відновлює бар'єрні функції епідермісу. По складу і властивостям олія виноградних кісточок близька до соняшникової олії. Володіє потужними антиоксидантними і регенеруючими властивостями. Використовується в живильних, регенеруючих, зволожуючих кремах і масках для сухої, пошкодженої, чутливої і старіючої шкіри. Застосовується в декоративній косметиці.
Олія какао — чудовий натуральний зволожувач, здійснює підтягуючий ефект, розгладжує дрібні зморшки.
Олія камелії — пом'якшує шкіру.
Олії квітів апельсинового і мандаринового дерев — тонізують, освіжають, зволожують і мають аромотерапевтичну дію, що бадьорить.
Олія м’яти — рід багаторічних трав. Всі види м'яти містять ефірну олію (основний компонент – ментол) з сильним приємним ароматом. В косметичній промисловості олія м'яти використовується як заспокійливий і тонізуючий препарат в засобах для ванн. В засобах по догляду за обличчям використовуються заспокійливі, зволожуючі та антисептичні властивості м'яти.
Олія насіння моркви — жирна олія, що добувається з насіння моркви. Для косметичних засобів на його основі готують олійний екстракт, що містить в основному р-каротин та токофероли. Олія прискорює процес оновлення клітин, сприяє нормалізації водного балансу шкіри, а також має фотозахисну дію. Застосовують в засобах проти зморшок, в зволожуючих кремах.
Олія сезам — містить сильні антиоксиданти, органічні кислоти, сприяє пом'якшенню шкіри.
Олія соняшникова — рослинна жирна олія, одержувана екстракцією або пресуванням насіння соняшника. Містить олеїнову кислоту. Має добрі зволожуючі, регенеруючі властивості. Широко застосовується в сучасній медицині як основа для приготування масляних розчинів пластирів і мазей. В косметичній промисловості активно використовуються лікувальні, бактеріостатичні, зволожуючі властивості соняшникової олії, вживаної як активна добавка в препаратах для шкіри і обличчя.
Олія чайного дерева — має протигрибкову дію, активізує та стимулює оновлення клітин. Очищає, дезинфікує і проникає глибоко в шкіру, транспортуючи туди поживні речовини.
Олія ши — пом'якшує і зволожує шкіру, має заспокійливий ефект.
Пантенол — Вітамін В5. Активний компонент у складі засобів по догляду за шкірою обличчя, шиї, губами. Провітамін В5 широко використовується в тонізуючих лосьйонах – оберігає шкіру від висихання і підтримує природний енергетичний баланс; в засобах по догляду за волоссям, наприклад в ополіскувачах – робить пошкоджену структуру волосся більш гладкою, перешкоджає втраті вологи; в губній помаді – захищає губи від дії холодного сухого повітря.
Папайя –— інша назва цієї рослини – динне дерево. Папаїн – найважливіший з шести виділених з соку папайї ферментів. Листя папайї теж містить папаїн і інші ферменти, глікозиди, сапоніни і навіть алкалоїди. У косметиці найчастіше використовується саме папаїн, Ви можете зустріти його в пілінгах, бо цей фермент має здатність “з’їдати” з поверхні шкіри мертві клітини.
Пектини — містяться в шкірці цитрусових, вишні і журавлині. Сприяють загоєнню ран і тріщин.
Пемза — пористі легкі шматки мінеральної породи. Застосовується як абразивний засіб при надмірному ороговінні шкіри.
Пептиди — підвищують пружність і еластичність шкіри, уповільнюють процеси старіння. Відновлюють природний водний баланс клітин.
Пептиди шовку — білки, що складаються з комплексу амінокислот. Беруть участь в обмінних процесах шкіри. Мають живильні властивості.
Перекис бензоїлу — широко використовується в різних патентованих засобах проти прищів і вугрів, оскільки він м'яко знімає поверхневий шар шкіри і прочищає забиті фолікули, запобігаючи виникненню прищів.
Пілінг — термін запозичений з англійської мови, дослівно означає “очищення, зняття шкіри”. В косметології застосовується для характеристики засобу видалення з поверхні шкіри ороговілих клітин. Пілінг може здійснюватись з допомогою спеціальних відлущуючих засобів: пілінг-кремів, скрабів. В складі відлущуючих препаратів застосовуються ексфоліанти – резорцин, саліцилова, фруктові кислоти, а також мікрочастинки абрикосових кісточок, пемзи, полімерних матеріалів.
Піритіон цинку — бореться з причинами виникнення лупи, має антибактеріальні властивості.
Планктон — допомагає при вугрях, містить вітаміни, мінеральні солі і мікроорганізми. Екстракт планктону — забезпечує імунний захист шкіри, стимулює обмінні і регенеруючі процеси і зволожує. Має будову, ідентичну будові клітин шкіри людини, що сприяє максимальному проникненню і дії. Відновлює структуру волокон колагену та еластину.
Поліетиленові частинки — м'яко відлущують, стимулюють кровообіг.
Поліліфт — унікальний біополімерний протеїн, одержуваний з екстракту мигдаля, забезпечує функціонування протеїнової сітки, яка підтримує пружність і еластичність шкіри, забезпечуючи швидкий візуальний ефект підтягнення і відновлення пружності.
Поліліпід протеїн сульфат — органічна речовина, що виробляється з молока, сприяє відновленню природного балансу виробництва ліпідів в шкірі. Саме завдяки цьому з'єднанню шкіра не виробляє зайвого жиру. Виглядає природно і стає здоровішою.
Полісахариди — мають регенеруючою, зволожуючою дію. Пом'якшують шкіру, підвищують її тургор.
Пропіленгліколь — жир з властивістю зв'язувати вологу, сприяє утриманню вологи в шкірі. Використовується як зволожуючий компонент і консервант.
Протеїни — білки, що складаються тільки із залишків амінокислот. До протеїнів відносяться багато ферментів. Часто термін протеїни використовують як синонім білків. Протеїни можуть бути як тваринного, так і рослинного походження. В косметичних засобах протеїни застосовуються дуже часто і забезпечують підтягуючу дію на білкову колагеново-еластинову структуру тканин шкіри, запобігають передчасній появі зморшок і старінню шкіри. Найбільш часто застосовуються біопротеїни молока.
Протеїни гідролізовані — легко засвоювана форма протеїнів, ефективно зволожують і живлять шкіру, підвищують пружність та еластичність шкіри.
Протеїни пшениці — містять велику кількість глутамінової кислоти, яка разом з іншими амінокислотами забезпечує живлення та захист пошкоджених структур шкіри. Завдяки інтенсивній антиоксидантній роботі з нейтралізації вільних радикалів активно використовується в косметичних засобах для зрілої шкіри.
Протеїни шовку — (гідролізат) містить амінокислоти та нуклеопротеїди. Здійснюють потужну зволожуючу та легку протимікробну дію. Сприяють регенерації клітин будь-якого типу шкіри. Ефективно розгладжують дрібні зморшки. Ущільнюють шкіру, моделюючи овал обличчя.
Пудра шкаралупи волоського горіха — натуральний відлущуючий засіб, ефективно очищує шкіру.
|